Home Hardware Arduino mega 2560 – představení

co je to Arduino

Arduino je otevřená elektronická platforma, založená na uživatelsky jednoduchém hardware a software. Arduino je určeno pro kutily, bastlíře, umělce, designéry – zkrátka pro každého, koho zajímá vytváření interaktivních objektů nebo prostředí.

arduino-diecimila-wood

Arduino je schopné vnímat okolní prostředí pomocí vstupů z rozličných senzorů. Zároveň může ovlivňovat okolí připojenými LEDkami, motorky a dalšími výstupními periferiemi.

 

Mikroprocesor na desce Arduina se programuje pomocí speciálního Arduino programovacího jazyku (založený na jazyku Wiring – podobný C) ve vlastním Arduino vývojovém prostředí. Projekty založené na Arduinu mohou jednoduše komunikovat se softwarem na stolním počítači nebo notebooku (např. Flash, Processing, MaxMSP).

 

Desky Arduino je možné sestavit ručně nebo koupit již sestavené a otestované; software lze stáhnout zdarma. Návrhy plošného spoje je k dispozici pod otevřenou licencí, lze je tedy upravovat podle Vašich potřeb.

Hlavní výhody

 

  • jednoduché programování
  • jednoduché zapojení
  • nízká cena oproti jiným kitům
  • spousta návodů
  • uživatelská komunita
  • platformní nezávislost (Win/Linux/MacOS/…)

 

Arduino Hardware

 

Arduino je levný, robustní vývojový kit založený na mikroprocesoru ATMega328. Má 13 digitálních vstupně-výstupních pinů (z toho 6 s podporou PWM) a 6 analogových vstupů. Návrhy plošných spojů jsou k dispozici pod licencí Attribution-ShareAlike 2.5.

Arduino Software

arduino-software

Otevřené vývojové prostředí Arduina naprosto zjednodušuje psaní kódu a nahrávání hotových programů do mikroprocesoru. Je k dispozici ve verzích pro Windows, Mac OS X a Linux.

Podobné články

Leave a Reply

Galerie